Image Alt

Fitness Schedule

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
05:30
Spinning
05:30
06:20
Gitte #2
06:00
Spin & Sculpt
06:00
06:50
Gitte #2
Spinning
06:00
06:50
Andrea #2
Spin & Sculpt
06:00
06:50
Gitte #2
06:30
07:00
Vinyasa Yoga
07:00
07:50
Paula #3
Vinyasa Yoga
07:00
07:50
Paula #3
07:30
08:30
Core
08:30
08:55
Karen #3
09:00
Zumba
09:00
09:50
Georgina #3

Spinning
09:30
10:20
Cathy #2

Silver Sneakers Circuit
10:00
10:50
GYM

Barre Basics
10:15
11:05
Christina #3

Silver Sneakers Classic
11:00
11:45
GYM
Pilates
09:00
09:50
Andrea #3
Zumba
09:00
09:50
Georgina #3
Spinning
09:00
09:50
Andrea #2
Spinning
09:00
09:50
Jeanette #2

Zumba
09:00
09:50
Sandra (#3)
Spinning
09:00
09:50
Karen #2

Zumba
09:15
10:00
Virnalis #3
Pilates
09:00
09:50
Andrea #3
09:30
10:00
Silver Sneakers Circuit
10:00
10:45
GYM
Silver Sneakers Circuit
10:00
10:45
Studio #3
Silver Sneakers Circuit
10:00
10:45
GYM

Spin & Pump
10:00
10:50
Andrea #2

Yogalates
10:00
10:50
Andrea #3
Pump It Up
10:00
10:50
Maria #3
Spinning
10:00
10:50
Andrea #2

Zumba
10:00
10:50
Sandra (#3)
10:30
11:00
Silver Sneakers Classic
11:00
11:45
GYM
Silver Sneakers Classic
11:00
11:45
Karen #3

Tai Chi
11:30
12:20
Terry GYM

Chair Yoga
12:00
12:50
#3 Clary
Silver Sneakers Classic
11:00
11:45
GYM
11:30
Tai Chi
11:30
12:20
Terry GYM

Restorative Yoga
12:00
12:50
Clary #3
Yoga Mukta
11:30
13:00
Bonnie #3
Hatha Yoga
11:30
12:55
Paula #3
12:00
Vinyasa Yoga
12:00
01:00
Bonnie #3
12:30
16:30
Pilates
16:30
17:20
Andrea #3
Barre Basics
16:30
17:20
Andrea #3
17:00
Boot Camp & STEP
17:00
17:50
Christina #3
17:30
Zumba
17:30
18:20
Virnalis #3
Spin & Barre
17:30
18:20
Christina #2

Pump It Up
18:00
18:50
Terry #3

Cardio Fit Boxing
18:15
19:05
(Boxing Room)

Zumba
19:00
19:50
Sandra #3
18:00
Pump It Up
18:00
18:50
Terry #3

Spinning
18:30
19:20
Vivian #2

Zumba
19:15
20:05
Catalina #3
Zumba
18:00
18:55
Virnalis #3
18:30
Boot Camp & STEP
18:30
19:15
#3
19:00
Yoga Mukta
19:15
20:45
Bonnie #3
19:30
Yoga Mukta
19:30
20:45
Bonnie #3
20:00
20:30

Monday

  • Zumba Georgina #3
    09:00 - 09:50
  • Spinning Cathy #2
    09:30 - 10:20
  • Silver Sneakers Circuit GYM
    10:00 - 10:50
  • Barre Basics Christina #3
    10:15 - 11:05
  • Silver Sneakers Classic GYM
    11:00 - 11:45
  • Vinyasa Yoga Bonnie #3
    12:00 - 01:00
  • Pilates Andrea #3
    16:30 - 17:20
  • Pump It Up Terry #3
    18:00 - 18:50
  • Spinning Vivian #2
    18:30 - 19:20
  • Zumba Catalina #3
    19:15 - 20:05

Tuesday

  • Spin & Sculpt Gitte #2
    06:00 - 06:50
  • Pilates Andrea #3
    09:00 - 09:50
  • Silver Sneakers Circuit GYM
    10:00 - 10:45
  • Silver Sneakers Classic GYM
    11:00 - 11:45
  • Zumba Virnalis #3
    17:30 - 18:20
  • Boot Camp & STEP #3
    18:30 - 19:15
  • Yoga Mukta Bonnie #3
    19:30 - 20:45

Wednesday

  • Spinning Andrea #2
    06:00 - 06:50
  • Vinyasa Yoga Paula #3
    07:00 - 07:50
  • Zumba Georgina #3
    09:00 - 09:50
  • Silver Sneakers Circuit Studio #3
    10:00 - 10:45
  • Silver Sneakers Classic Karen #3
    11:00 - 11:45
  • Tai Chi Terry GYM
    11:30 - 12:20
  • Chair Yoga #3 Clary
    12:00 - 12:50
  • Barre Basics Andrea #3
    16:30 - 17:20
  • Spin & Barre Christina #2
    17:30 - 18:20
  • Pump It Up Terry #3
    18:00 - 18:50
  • Cardio Fit Boxing (Boxing Room)
    18:15 - 19:05
  • Zumba Sandra #3
    19:00 - 19:50

Thursday

  • Spin & Sculpt Gitte #2
    06:00 - 06:50
  • Spinning Andrea #2
    09:00 - 09:50
  • Silver Sneakers Circuit GYM
    10:00 - 10:45
  • Spin & Pump Andrea #2
    10:00 - 10:50
  • Yogalates Andrea #3
    10:00 - 10:50
  • Silver Sneakers Classic GYM
    11:00 - 11:45
  • Boot Camp & STEP Christina #3
    17:00 - 17:50
  • Zumba Virnalis #3
    18:00 - 18:55
  • Yoga Mukta Bonnie #3
    19:15 - 20:45

Friday

  • Spinning Gitte #2
    05:30 - 06:20
  • Vinyasa Yoga Paula #3
    07:00 - 07:50
  • Spinning Jeanette #2
    09:00 - 09:50
  • Zumba Sandra (#3)
    09:00 - 09:50
  • Pump It Up Maria #3
    10:00 - 10:50
  • Tai Chi Terry GYM
    11:30 - 12:20
  • Restorative Yoga Clary #3
    12:00 - 12:50

Saturday

  • Core Karen #3
    08:30 - 08:55
  • Spinning Karen #2
    09:00 - 09:50
  • Zumba Virnalis #3
    09:15 - 10:00
  • Yoga Mukta Bonnie #3
    11:30 - 13:00

Sunday

  • Pilates Andrea #3
    09:00 - 09:50
  • Spinning Andrea #2
    10:00 - 10:50
  • Zumba Sandra (#3)
    10:00 - 10:50
  • Hatha Yoga Paula #3
    11:30 - 12:55
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
08:30
Core
08:30
08:55
Karen #3
17:00
Boot Camp & STEP
17:00
17:50
Christina #3
17:30
18:00
Cardio Fit Boxing
18:15
19:05
(Boxing Room)
18:30
Boot Camp & STEP
18:30
19:15
#3
19:00

Tuesday

  • Boot Camp & STEP #3
    18:30 - 19:15

Wednesday

  • Cardio Fit Boxing (Boxing Room)
    18:15 - 19:05

Thursday

  • Boot Camp & STEP Christina #3
    17:00 - 17:50

Saturday

  • Core Karen #3
    08:30 - 08:55
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
09:00
Zumba
09:00
09:50
Georgina #3
Zumba
09:00
09:50
Georgina #3
Zumba
09:00
09:50
Sandra (#3)
Zumba
09:15
10:00
Virnalis #3
09:30
10:00
Zumba
10:00
10:50
Sandra (#3)
10:30
17:30
Zumba
17:30
18:20
Virnalis #3
18:00
Zumba
18:00
18:55
Virnalis #3
18:30
19:00
Zumba
19:15
20:05
Catalina #3
Zumba
19:00
19:50
Sandra #3
19:30
20:00

Monday

  • Zumba Georgina #3
    09:00 - 09:50
  • Zumba Catalina #3
    19:15 - 20:05

Tuesday

  • Zumba Virnalis #3
    17:30 - 18:20

Wednesday

  • Zumba Georgina #3
    09:00 - 09:50
  • Zumba Sandra #3
    19:00 - 19:50

Thursday

  • Zumba Virnalis #3
    18:00 - 18:55

Friday

  • Zumba Sandra (#3)
    09:00 - 09:50

Saturday

  • Zumba Virnalis #3
    09:15 - 10:00

Sunday

  • Zumba Sandra (#3)
    10:00 - 10:50
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
07:00
Vinyasa Yoga
07:00
07:50
Paula #3
Vinyasa Yoga
07:00
07:50
Paula #3
07:30
09:00
Pilates
09:00
09:50
Andrea #3
Pilates
09:00
09:50
Andrea #3
09:30
10:00
Barre Basics
10:15
11:05
Christina #3
Yogalates
10:00
10:50
Andrea #3
10:30
11:00
11:30
Tai Chi
11:30
12:20
Terry GYM

Chair Yoga
12:00
12:50
#3 Clary
Tai Chi
11:30
12:20
Terry GYM

Restorative Yoga
12:00
12:50
Clary #3
Yoga Mukta
11:30
13:00
Bonnie #3
Hatha Yoga
11:30
12:55
Paula #3
12:00
Vinyasa Yoga
12:00
01:00
Bonnie #3
12:30
16:30
Pilates
16:30
17:20
Andrea #3
Barre Basics
16:30
17:20
Andrea #3
17:00
19:00
Yoga Mukta
19:15
20:45
Bonnie #3
19:30
Yoga Mukta
19:30
20:45
Bonnie #3
20:00
20:30

Monday

  • Barre Basics Christina #3
    10:15 - 11:05
  • Vinyasa Yoga Bonnie #3
    12:00 - 01:00
  • Pilates Andrea #3
    16:30 - 17:20

Tuesday

  • Pilates Andrea #3
    09:00 - 09:50
  • Yoga Mukta Bonnie #3
    19:30 - 20:45

Wednesday

  • Vinyasa Yoga Paula #3
    07:00 - 07:50
  • Tai Chi Terry GYM
    11:30 - 12:20
  • Chair Yoga #3 Clary
    12:00 - 12:50
  • Barre Basics Andrea #3
    16:30 - 17:20

Thursday

  • Yogalates Andrea #3
    10:00 - 10:50
  • Yoga Mukta Bonnie #3
    19:15 - 20:45

Friday

  • Vinyasa Yoga Paula #3
    07:00 - 07:50
  • Tai Chi Terry GYM
    11:30 - 12:20
  • Restorative Yoga Clary #3
    12:00 - 12:50

Saturday

  • Yoga Mukta Bonnie #3
    11:30 - 13:00

Sunday

  • Pilates Andrea #3
    09:00 - 09:50
  • Hatha Yoga Paula #3
    11:30 - 12:55
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:00
Silver Sneakers Circuit
10:00
10:50
GYM
Silver Sneakers Circuit
10:00
10:45
GYM
Silver Sneakers Circuit
10:00
10:45
Studio #3
Silver Sneakers Circuit
10:00
10:45
GYM
10:30
11:00
Silver Sneakers Classic
11:00
11:45
GYM
Silver Sneakers Classic
11:00
11:45
GYM
Silver Sneakers Classic
11:00
11:45
Karen #3
Silver Sneakers Classic
11:00
11:45
GYM
11:30

Monday

  • Silver Sneakers Circuit GYM
    10:00 - 10:50
  • Silver Sneakers Classic GYM
    11:00 - 11:45

Tuesday

  • Silver Sneakers Circuit GYM
    10:00 - 10:45
  • Silver Sneakers Classic GYM
    11:00 - 11:45

Wednesday

  • Silver Sneakers Circuit Studio #3
    10:00 - 10:45
  • Silver Sneakers Classic Karen #3
    11:00 - 11:45

Thursday

  • Silver Sneakers Circuit GYM
    10:00 - 10:45
  • Silver Sneakers Classic GYM
    11:00 - 11:45
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
05:30
Spinning
05:30
06:20
Gitte #2
06:00
Spin & Sculpt
06:00
06:50
Gitte #2
Spinning
06:00
06:50
Andrea #2
Spin & Sculpt
06:00
06:50
Gitte #2
06:30
09:00
Spinning
09:00
09:50
Andrea #2
Spinning
09:00
09:50
Jeanette #2
Spinning
09:00
09:50
Karen #2
09:30
Spinning
09:30
10:20
Cathy #2
10:00
Spin & Pump
10:00
10:50
Andrea #2
Spinning
10:00
10:50
Andrea #2
10:30
17:30
Spin & Barre
17:30
18:20
Christina #2
18:00
18:30
Spinning
18:30
19:20
Vivian #2
19:00

Monday

  • Spinning Cathy #2
    09:30 - 10:20
  • Spinning Vivian #2
    18:30 - 19:20

Tuesday

  • Spin & Sculpt Gitte #2
    06:00 - 06:50

Wednesday

  • Spinning Andrea #2
    06:00 - 06:50
  • Spin & Barre Christina #2
    17:30 - 18:20

Thursday

  • Spin & Sculpt Gitte #2
    06:00 - 06:50
  • Spinning Andrea #2
    09:00 - 09:50
  • Spin & Pump Andrea #2
    10:00 - 10:50

Friday

  • Spinning Gitte #2
    05:30 - 06:20
  • Spinning Jeanette #2
    09:00 - 09:50

Saturday

  • Spinning Karen #2
    09:00 - 09:50

Sunday

  • Spinning Andrea #2
    10:00 - 10:50
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:00
Pump It Up
10:00
10:50
Maria #3
10:30
18:00
Pump It Up
18:00
18:50
Terry #3
Pump It Up
18:00
18:50
Terry #3
18:30

Monday

  • Pump It Up Terry #3
    18:00 - 18:50

Wednesday

  • Pump It Up Terry #3
    18:00 - 18:50

Friday

  • Pump It Up Maria #3
    10:00 - 10:50
No events available!